Witamy na blogu Ebury®

Ekspertyzy rynkowe i aktualizacje, które pomogą Ci poruszać się po zmieniających się globalnych rynkach walutowych

Subskrybuj

24

lis

Fraud

To Twoja firma. Chroń ją przed oszustwami.

O

szustwa wymierzone w konsumenta są zwykle tym, co trafia na pierwsze strony gazet. Jednak straty na oszustwach firm są zazwyczaj znacznie wyższe, ponieważ oszuści wiedzą, że to właśnie firmy są bardziej lukratywnymi celami. Pomimo zwiększonych środków bezpieczeństwa będą nadal próbować wykorzystywać słabości w sposobie działania firmy.

Autor
Iga Makhankova
Lepsze od oczekiwań PMI mogą pomóc euro

Oczy wszystkich są teraz zwrócone ku odczytom PMI dla aktywności biznesowej. Oczekiwane są kolejne spadki, głębiej w obszar kontrakcji. Pozytywne zaskoczenie w danych ze wspólnego bloku mogłoby przywrócić siłę euro i wypchnąć w górę kurs EUR/USD.

Roman Ziruk 22 listopada 2022

Wieści, na które desperacko liczyły rynki, w zeszłym tygodniu w końcu się pojawiły. Inflacja w USA okazała się niższa od oczekiwań, w wyniku czego rentowności amerykańskich obligacji spadły najsilniej od czasu pandemii, zaś aktywa ryzykowne na całym świecie gwałtownie zyskały. Dolar doświadczył jednego z największych w historii spadków w ciągu dwóch dni. Kurs USD/PLN obniżył się do ok. 4,55.

Roman Ziruk 15 listopada 2022

RPP: rewizja projekcji może być ważniejsza od decyzji

Mając na uwadze podejście RPP z ostatnich miesięcy zakładamy, że listopad nie przyniesie zmiany stóp procentowych i stopa referencyjna zostanie utrzymana na poziomie 6,75%. Taki wynik posiedzenia może wywołać presję na złotego, niemniej nie spodziewamy się dużej wyprzedaży waluty.

Roman Ziruk 8 listopada 2022

Dolar przestał zyskiwać

Roman Ziruk 25 października 2022

Szterling umacnia się po fiskalnym zwrocie o 180 stopni

Funt brytyjski umocnił się dzięki wieściom, że premierka Liz Truss zdymisjonowała Kwasiego Kwartenga ze stanowiska kanclerza skarbu i wycofuje się z niemal wszystkich obniżek podatków obiecanych zaledwie trzy tygodnie temu. Wystarczyło to, by brytyjska waluta znalazła się na szczycie rankingów jako jedna z nielicznych głównych, które utrzymały poziom względem mocnego dolara.

Roman Ziruk 18 października 2022

Ebury przystępuje do programu Amazon Payment Service Provider, aby pomóc firmom obecnym na Amazonie bezpiecznie otrzymywać płatności ze sprzedaży towarów za pośrednictwem platformy.

Jakub Makurat 4 października 2022

Waluty europejskie odbiły, pomógł m.in. jastrzębi EBC

Podwyżka stóp procentowych EBC o 75 pb. i jastrzębie komentarze ze źródeł bliskich bankowi centralnemu sprawiły, że wspólna waluta umocniła się względem większości podobnych walut na świecie i pociągnęła za sobą inne waluty europejskie.

Roman Ziruk 12 września 2022

To, że inflacja w Polsce jest najwyższa od ponad dwóch dekad, nie jest jedynym wyzwaniem dla przedsiębiorców. Wszechobecnemu wzrostowi kosztów towarzyszą ich silne obawy o przyszłość. Najważniejsze obecnie pytanie brzmi: jak planować działalność biznesową i zachować płynność.

Jakub Makurat 9 sierpnia 2022

Rozczarowujące dane z USA zminimalizowały szanse na podniesienie przez Rezerwę Federalną stóp procentowych o 100 pb. w tym tygodniu. To dobra wiadomość dla złotego.

Roman Ziruk 25 lipca 2022

1 2 3 10