Poprawa handlu z zagranicą Czytaj tutaj!

Witamy na blogu Ebury®

Ekspertyzy rynkowe i aktualizacje, które pomogą Ci poruszać się po zmieniających się globalnych rynkach walutowych

13

Apr

Analizy walutowe

Złoty i euro zyskują, dolar w odwrocie

P

olski złoty wyraźnie umocnił się w ubiegłym tygodniu i w parze z euro znalazł się najwyżej od początku marca. Walutę wspiera globalna poprawa sentymentu, słabszy dolar i oczekiwania dotyczące poprawy sytuacji epidemicznej tak w kraju, jak w Europie. ( 3 )

Autor
Enrique Diaz-Alvarez
Aktywom ryzykownym nie wadzą wyższe rentowności obligacji

W ciągu krótszego, świątecznego tygodnia handlu aktywa ryzykowne doświadczały aprecjacji mimo wyraźnego trendu wzrostowego globalnych rentowności. Przewodziły im amerykańskie akcje. Dolar doświadcza zaś spadków względem głównych walut oraz istotniejszych walut rynków wschodzących.

Enrique Diaz-Alvarez 7 April 2021

Wirus uderza w euro i złotego. PLN najsłabszy od 12 lat

Enrique Diaz-Alvarez 31 March 2021

rentowności

Na zeszłotygodniowym posiedzeniu decyzyjnym prezes Fedu podkreślił, że stopy pozostaną niezmienione, nawet jeśli inflacja przekroczy cel. Obligacje skarbowe w USA ponownie doświadczyły wyprzedaży, lecz większość klas aktywów zareagowała na wzrost ich rentowności w mniejszym stopniu niż na przełomie lutego i marca.

Enrique Diaz-Alvarez 23 March 2021

Trzecia fala pandemii blokuje umocnienie złotego

Enrique Diaz-Alvarez 16 March 2021

chiny dla każdego. jak podnieść skuteczność w handlu z chinami.

W trakcie naszej Konferencji będziemy rozmawiali o praktycznych aspektach handlu z chińskimi firmami, o wyzwaniach, przestawimy perspektywy kursu juana oraz wskażemy najbardziej perspektywiczne kierunku dla polskich małych i średniej wielkości firm w transakcjach z partnerami z Państwa Środka.

Iga Makhankova 15 March 2021 3

Silna wyprzedaż na amerykańskim rynku obligacji skarbowych przyspieszyła w zeszłym tygodniu. Wspierały ją pozytywne wieści z gospodarki, które niezmiennie sugerują szybką poprawę sytuacji. Rosnące rentowności obligacji wspierają dolara i negatywnie wpływają na waluty rynków wschodzących. Równolegle Senat USA zatwierdził ogromny pakiet stymulacyjny prezydenta Bidena.

Enrique Diaz-Alvarez 9 March 2021

Zamieszanie na rynku obligacji osłabiło PLN, wsparło za to USD i EUR

Przez rynek walutowy w zeszłym tygodniu przetoczyła się fala wywołana przez silne zmiany na rynku obligacji. W kolejnych dniach czekamy przede wszystkim na dane o inflacji w strefie euro, amerykański raport non-farm payrolls oraz posiedzenie RPP.

Enrique Diaz-Alvarez 2 March 2021

rentowności

Mniej aktywny ze względu na święta w USA tydzień handlu przyniósł kontynuację trendów rynkowych obserwowanych od początku roku. W tym tygodniu uwagę rynków przykują dane inflacyjne z USA. Czekamy też na copółroczne wystąpienie szefa Fedu przed Kongresem.

Enrique Diaz-Alvarez 22 February 2021

Złoty i euro zyskują, dolar w odwrocie

Dotychczasowe trendy na rynku finansowym utrzymywały się również w zeszłym tygodniu. Akcje i instrumenty dłużne zyskiwały, ceny surowców szły w górę, a dolar był słaby, chociaż jego ruchy były nieznaczne. Prezes Jerome Powell jasno wskazał, że Fed w przewidywalnej przyszłości będzie stawiał na stymulowanie gospodarki, a administracja Bidena zdaje się czynić kroki w tym samym kierunku, wywierając presję na EBC i europejskie rządy, by postąpiły podobnie.

Enrique Diaz-Alvarez 15 February 2021