Nasz ostatni webinar dotyczący wyborów prezydenckich w USA Oglądaj tutaj

Witamy na blogu Ebury®

Ekspertyzy rynkowe i aktualizacje, które pomogą Ci poruszać się po zmieniających się globalnych rynkach walutowych

27

Oct

Analizy walutowe

Rynki stabilizują się w oczekiwaniu na wybory w USA

K

luczowym tematem rynkowym pozostają wybory prezydenckie w USA. Ich rozstrzygnięcie nastąpi w przyszłym tygodniu, a w międzyczasie inwestorzy skupią się na danych gospodarczych z obu stron Atlantyku i spotkaniu Europejskiego Banku Centralnego, które może przynieść zapowiedź nadchodzących zmian w polityce pieniężnej.

Autor
Enrique Diaz-Alvarez

W Ebury nadal zauważamy, że Klienci padają ofiarą oszustw. Ponieważ oszustwa mogą być trudne do rozpoznania, chcemy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby zwiększyć świadomość i zapewnić bezpieczeństwo naszym Klientom.

Iga Makhankova 20 October 2020

Enrique Diaz-Alvarez 19 October 2020

Ponownie odżywające nadzieje na wdrożenie znacznej pomocy fiskalnej w USA przyniosły ulgę rynkom akcji i kredytowym. Większość głównych walut zareagowała umocnieniem w parze z dolarem amerykańskim. 

Enrique Diaz-Alvarez 12 October 2020

Ebury zostało uznane za drugiego najdokładniejszego prognostę w serwisie Bloomberg dla pary EUR / USD za trzeci kwartał 2020 r.

Iga Makhankova 6 October 2020

Will the Fed hold rates despite coronavirus fears?

Wieści o pozytywnym teście prezydenta USA Donalda Trumpa na COVID-19 miały umiarkowany wpływ na rynek walutowy, a już z początkiem tego tygodnia nastroje nieco się poprawiły. Co czeka nas w najbliższych dniach?

Enrique Diaz-Alvarez 5 October 2020

Trudnym do oszacowania czynnikiem w kontekście wzrostu niepewności i awersji do ryzyka są obawy związane z wynikiem listopadowych wyborów prezydenckich w USA, zwłaszcza biorąc pod uwagę ryzyko wystąpienia sporu w kontekście wyników.

Enrique Diaz-Alvarez 28 September 2020

Początek tygodnia przynosi osłabienie walut ryzykownych, w związku z informacjami, że europejscy decydenci rozważają ponowne wprowadzenie środków mających ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa, który znowu zaczyna pustoszyć Stary Kontynent.

Enrique Diaz-Alvarez 21 September 2020

Sterling rallies to new highs as markets eye big Tory win

Ostatni epizod brexitowej sagi przypomina sequel słabego horroru. Główna ofiara wspomnianego zamieszania, funt, osłabił się o ponad 3% w parze ze złotym jak i głównymi walutami.

Enrique Diaz-Alvarez 15 September 2020

Coronavirus fears ease

Miniony tydzień przyniósł umocnienie amerykańskiej waluty, która w ostatnich miesiącach charakteryzowała się wręcz niespotykaną słabością.

Enrique Diaz-Alvarez 8 September 2020