Witamy na blogu Ebury®

Ekspertyzy rynkowe i aktualizacje, które pomogą Ci poruszać się po zmieniających się globalnych rynkach walutowych

Subskrybuj

4

lip

Analizy walutowe

Obawy przed recesją windują niepewność przed posiedzeniem RPP

S

ytuacja na rynkach walutowych zależy teraz w większym stopniu od obaw dotyczących recesji niż od polityki banków centralnych czy różnic w stopach procentowych.

Autor
Roman Ziruk
Zaskakująca decyzja Szwajcarów istotna nie tylko dla franka

Frank szwajcarski po wolcie Szwajcarskiego Banku Narodowego, który niespodziewanie podniósł stopy procentowe, był najlepiej radzącą sobie walutą G10. Agresywne podwyżki w krajach rozwiniętych mogą wpływać na zmianę optyki również w krajach takich jak Polska.

Roman Ziruk 20 czerwca 2022

Dolar odzyskał status safe haven pierwszego wyboru wśród inwestorów i umocnił się względem innych głównych walut, podczas gdy giełdy notowały spadki.

Roman Ziruk 13 czerwca 2022

Biznes bez granic: Handel zagraniczny w nowej rzeczywistości

Zapraszamy Państwa do udziału w Konferencji: "Biznes bez granic: Handel zagraniczny w nowej rzeczywistości"  Wspólnie z zaproszonymi ekspertami odpowiemy na pytania nurtujące importerów i eksporterów. Zapraszamy już w środę 22 czerwca br. na stacjonarne spotkanie w Warszawie w godzinach 09:00-14:00 w Hotelu NYX (Warszawa ul. Chmielna 71)

Jakub Makurat 13 czerwca 2022

Dzień Dziecka w Warszawskim biurze Ebury

Iga Makhankova 9 czerwca 2022

Po majowych danych o inflacji kolejny ruch stóp procentowych na posiedzeniu RPP jest w zasadzie przesądzony – ale nie jego skala. Podobne wątpliwości rodzi EBC, który stóp w czerwcu nie podniesie, ale przygotuje rynek do ruchu w kolejnym miesiącu.

Roman Ziruk 7 czerwca 2022

Oszustwa oparte na autoryzowanej płatności (APP) i kradzież danych to powracające trendy oszustw, na które należy uważać i chronić przed nimi swoją firmę. Chcielibyśmy podzielić się z Państwem naszymi spostrzeżeniami i wskazówkami, jak uchronić się przed tego typu zagrożeniami.

Sharon Thiart 6 czerwca 2022

Polski złoty umocnił się do najsilniejszego poziomu od lutego w parze z euro – sprzyjają mu obecnie otoczenie zewnętrzne i pozytywne wieści z kraju. Lepszy sentyment do aktywów ryzykownych jest wzmacniany przez osłabienie dolara.

Roman Ziruk 31 maja 2022

Ostatnie dni na rynkach przyniosły wyraźne spadki cen akcji. Pomimo zamieszania waluty emerging markets radziły sobie dobrze. W siłę rósł również złoty, który w parze z euro może w tym tygodniu przebić psychologiczną granicę 4,60.

Roman Ziruk 24 maja 2022

Złoty próbuje odrabiać straty po trudnym tygodniu

Presję na złotego w ubiegłym tygodniu nałożyły zarówno czynniki zewnętrzne, jak i zachowawcza – wobec oczekiwań rynku – podwyżka stóp procentowych Rady Polityki Pieniężnej.

Roman Ziruk 10 maja 2022