Analitycy Ebury zajęli pierwsze miejsce w prognozach kursu USD/CNY w I kwartale br. w rankingu agencji Bloomberg
Jest nam niezwykle miło poinformować, że analitycy Ebury po raz kolejny zostali wyróżnieni w rankingu agencji Bloomberg za najbardziej dokładne prognozy kursów walut.
W
ostatnim kwartale 2018 roku Ebury zajęło pierwsze miejscu spośród najlepszych prognostyków kursu pary EUR/USD. Z kolei w pierwszym kwartale bieżącego roku nasi analitycy okazali się najlepsi w prognozowaniu kursu juana chińskiego w relacji do dolara amerykańskiego, którego znaczenie rośnie. Jest to jedna z par walut, wśród prognostyków których panuje największa konkurencja - zespół Ebury rywalizował z 43 innymi prognostykami, m.in. ze światowych banków komercyjnych i inwestycyjnych.

Enrique Diaz-Alvarez, dyrektor ds. ryzyka Ebury oraz prognostyk agencji Bloomberg, komentuje: “Przewidujemy, że po raz kolejny ci, którzy liczą na to, że Chiny wpadną w poważne finansowe tarapaty i w tym roku się rozczarują. Gospodarka Chin powinna rosnąć zgodnie z oczekiwaniami chińskiego rządu, co powinno zapewnić wsparcie globalnej gospodarce. Zyskać mogą na tym szczególnie kraje Pacyfiku.”

Wykres 1: Ranking prognoz kursu USD/CNY agencji Bloomberg [Q1 2019]
Źródło: Bloomberg Data 03/04/2019
Analitycy Ebury pozostali również w gronie 10 najlepszych prognostyków kursu pary EUR/USD (9. miejsce), a także zajęli czołowe miejsca w prognozach 12 innych par walutowych. Oprócz kursu USD/CNY Ebury okazało się również najlepsze w przypadku prognoz wona południowokoreańskiego (KRW), ringgita malezyjskiego (MYR), dolara singapurskiego (SGD) oraz lewa bułgarskiego (BGN).

Okazaliśmy się również trzecim najlepszym zespołem prognostycznym dla regionów Azji oraz Ameryki Łacińskiej. Dobry wynik Ebury w Ameryce Łacińskiej wynikał m.in. z dokładności naszych prognoz dla peso meksykańskiego (MXN) oraz sola peruwiańskiego (PEN).

Rankingi agencji Bloomberg opierają się na trzech rygorystycznych kryteriach: marginesie błędu, dokładności względem czasu i kierunku zmian.

Pełna lista rankingowa:

1) USDCNY #1
2) USDKRW #1
3) USDSGD #1
4) USDMYR #1
5) EURBGN #1
6) USDMXN #2
7) USDZAR #2
8) USDPEN #2
9) USDDKK #2
10) USDRON #2
11) LatAm #3
12) Asia #3
13) USDCOP #3
14) EURDKK #3
15) NZDUSD #5
16) EURUSD #9


Dzięki rozeznaniu w branży i wsparciu z naszej strony, nasi klienci byli w stanie efektywnie poruszać się po złożonej rzeczywistości rynku walutowego, a dzięki temu ograniczać ekspozycję na zmiany kursów walut.


Jeżeli interesujesz się prognozami walutowymi Ebury, skontaktuj się z nami i porozmawiaj o tym, czego spodziewamy się w 2019 roku i jak możemy wesprzeć Twój biznes.


Drukuj