Analizy walutowe

Dolar słabnie, waluty EM pną się w górę

K

luczowym wydarzeniem zeszłego tygodnia wydaje się porozumienie w kwestii przedłużenia okresu poprzedzającego Brexit do 31 października bieżącego roku.

Autor

Enrique Díaz-Álvarez

Najnowszy

Jest nam niezwykle miło poinformować, że analitycy Ebury po raz kolejny zostali wyróżnieni w rankingu agencji Bloomberg za najbardziej dokładne prognozy kursów walut.
Roman Ziruk 9 Apr 2019W obliczu spadku napięcia na linii USA-Chiny, jak i poprawy danych makroekonomicznych napływających z Chin inwestorzy czują się coraz bardziej pewnie w kontekście informacji makroekonomicznych jak i politycznych.
Enrique Díaz-Álvarez 8 Apr 2019Najgorzej radzącą sobie walutą G10 w ubiegłym tygodniu był funt brytyjski, który tracił nawet w parze z względnie słabym złotym.
Enrique Díaz-Álvarez 1 Apr 2019Zeszły tydzień obfitował w dość istotne wydarzenia dla rynków finansowych. Zmienność na głównych parach była dość duża. Zwłaszcza euro ma za sobą dość zmienny tydzień.
Enrique Díaz-Álvarez 25 Mar 2019Brexit cały czas powinien pozostać w centrum uwagi, jednak w tym tygodniu warto również obserwować spotkanie FOMC oraz odczyty płynące ze strefy euro.
Enrique Díaz-Álvarez 18 Mar 2019Ubiegły tydzień za sprawą spotkania EBC przyniósł wyraźne osłabienie pary EUR/USD, które wpłynęło również na polskiego złotego. W tym tygodniu uwaga inwestorów skupi się na Wielkiej Brytanii.
Enrique Díaz-Álvarez 11 Mar 2019Jakub Makurat 7 Mar 2019Zeszły tydzień oferował wiele dość zróżnicowanych reakcji walut - jedynym wyraźnym, konkretnym trendem była postępująca aprecjacja funta brytyjskiego.
Enrique Díaz-Álvarez 4 Mar 2019Jakub Makurat 1 Mar 2019Jakub Makurat 26 Feb 2019W zeszłym tygodniu na rynku walutowym w centrum uwagi znalazł się funt brytyjski.
Enrique Díaz-Álvarez 25 Feb 2019Obecna sytuacji oraz działania podjęte przez Ebury w celu przygotowania na scenariusz „twardego” Brexitu (czyli wyjścia Wielkiej Brytania z Unii bez umowy).
Rosie Sanderson 20 Feb 2019Ubiegły tydzień przyniósł umocnienie głównych walut w relacji do złotego. Nie oznacza to jednak, że najważniejsze waluty były silne: waluty takie jak euro
Enrique Díaz-Álvarez 18 Feb 2019Jakub Makurat 12 Feb 2019W zeszłym tygodniu dolar amerykański umocnił się względem wszystkich pozostałych walut G10, silnej aprecjacji doświadczyły również frank szwajcarski oraz jen japoński.
Enrique Díaz-Álvarez 11 Feb 2019