Analizy walutowe

Dolar traci po gołębim spotkaniu FOMC

R

ezerwa Federalna nie obniżyła stóp procentowych podczas spotkania w czerwcu, ale wyraźnie przymierza się do realizacji tego scenariusza w kolejnych miesiącach. Jak może to wpłynąć na rynek walutowy?

Autor

Enrique Díaz-Álvarez

Najnowszy

Enrique Díaz-Álvarez 17 Jun 2019Jakub Makurat 11 Jun 2019W ostatnich dniach rynki finansowe zaczęły coraz odważniej wyceniać agresywny cykl zacieśniania polityki monetarnej przez Rezerwę Federalną w nadchodzących kwartałach.
Enrique Díaz-Álvarez 10 Jun 2019Zdecydowana reakcja chińskiego rządu na politykę celną Donalda Trumpa istotnie przyczyniła się do wzrostu napięcia na rynkach finansowych. Indeksy giełdowe z całego świata ulegają wyprzedaży, a rentowności obligacji rządowych regularnie spadają.
Enrique Díaz-Álvarez 3 Jun 2019Wyraźnej wyprzedaży doświadcza jednak funt brytyjski, któremu cały czas ciążą obawy związane z Brexitem.
Enrique Díaz-Álvarez 28 May 2019W zeszłym tygodniu w centrum uwagi rynku walutowego po raz kolejny znalazł się Brexit, a funt brytyjski okazał się najgorzej radzącą sobie walutą G10.
Enrique Díaz-Álvarez 20 May 2019W zeszłym tygodniu konflikt polityczny Chin ze Stanami Zjednoczonymi powrócił z przytupem, wpływając na zachowanie światowych rynków.
Enrique Díaz-Álvarez 13 May 2019Spokojny okres na rynku walutowym zakończył się z przytupem w ostatnią niedzielę, kiedy Donald Trump za pośrednictwem Twittera zagroził wprowadzeniem nowej rundy opłat celnych na towary importowane z Chin - do czego ma dojść już w najbliższy piątek.
Enrique Díaz-Álvarez 7 May 2019Lepsze dane z amerykańskiego rynku nieruchomości, jak i te dotyczące wzrostu gospodarczego doprowadziły do umocnienia USD w parze ze wszystkimi głównymi walutami za wyjątkiem jena japońskiego.
Enrique Díaz-Álvarez 29 Apr 2019Okres poprzedzający Wielkanoc oznacza zazwyczaj jedne z najmniej aktywnych sesji na rynku walutowym.
Enrique Díaz-Álvarez 23 Apr 2019Kluczowym wydarzeniem zeszłego tygodnia wydaje się porozumienie w kwestii przedłużenia okresu poprzedzającego Brexit do 31 października bieżącego roku.
Enrique Díaz-Álvarez 15 Apr 2019Jest nam niezwykle miło poinformować, że analitycy Ebury po raz kolejny zostali wyróżnieni w rankingu agencji Bloomberg za najbardziej dokładne prognozy kursów walut.
Roman Ziruk 9 Apr 2019W obliczu spadku napięcia na linii USA-Chiny, jak i poprawy danych makroekonomicznych napływających z Chin inwestorzy czują się coraz bardziej pewnie w kontekście informacji makroekonomicznych jak i politycznych.
Enrique Díaz-Álvarez 8 Apr 2019Najgorzej radzącą sobie walutą G10 w ubiegłym tygodniu był funt brytyjski, który tracił nawet w parze z względnie słabym złotym.
Enrique Díaz-Álvarez 1 Apr 2019Zeszły tydzień obfitował w dość istotne wydarzenia dla rynków finansowych. Zmienność na głównych parach była dość duża. Zwłaszcza euro ma za sobą dość zmienny tydzień.
Enrique Díaz-Álvarez 25 Mar 2019