Analizy walutowe

Waluty rynków wschodzących odżywają

M

iniony tydzień nie był zbyt dobry dla walut safe haven. Całkiem nieźle radziła sobie natomiast większość kluczowych walut rynków wschodzących. W parze z euro umocnił się również polski złoty.

Autor

Enrique Díaz-Álvarez

Najnowszy

Enrique Díaz-Álvarez 7 Jan 2020Częściowe rozwiązanie istotnych dla rynku kwestii w minionym tygodniu doprowadziło do wzrostu rynkowego apetytu na ryzyko. W kontekście rynku walutowego miniony tydzień był jednym z ciekawszych okresów od dłuższego czasu.
Enrique Díaz-Álvarez 16 Dec 2019Dolar amerykański ma za sobą ciężki okres. W ubiegłym tygodniu waluta Stanów Zjednoczonych osłabiła się w stosunku do głównych walut oraz polskiego złotego.
Enrique Díaz-Álvarez 9 Dec 2019Za nami kolejny tydzień na rynku walutowym. Zobaczmy, które waluty ostatnio radziły sobie lepiej od innych, a które odstawały od reszty.
Enrique Díaz-Álvarez 2 Dec 2019W związku ze Świętem Dziękczynienia w USA amerykańskie giełdy będą zamknięte w czwartek. W piątek z kolei będą działały krócej. Niższa aktywność amerykańskich inwestorów może sprawić, że i ten tydzień dla rynku walutowego będzie stosunkowo spokojny.
Enrique Díaz-Álvarez 25 Nov 2019Miniony tydzień pokazał słabość amerykańskiej waluty. Wyjątkowo dobrze radził sobie natomiast funt brytyjski, któremu pomogły wieści dotyczące wyborów parlamentarnych w grudniu.
Enrique Díaz-Álvarez 18 Nov 2019Z okazji odbywającego się w najbliższych dniach Międzynarodowego Tygodnia Wiedzy o Oszustwach dzielimy się z naszymi klientami informacjami o tym, jak zabezpieczyć się przed oszustwami.
Marta Alvarez 15 Nov 2019Jakub Makurat 5 Nov 2019Zeszłotygodniowa „jastrzębia obniżka” stóp procentowych Rezerwy Federalnej nie przełożyła się na poprawę losów dolara amerykańskiego.
Enrique Díaz-Álvarez 4 Nov 2019Miło nam poinformować Państwa o tym iż Santander zainwestował w Ebury kwotę 350 milionów funtów.
Marta Alvarez 4 Nov 2019Ubiegły tydzień nie przyniósł zbyt wielu emocji na rynku walutowym, przynajmniej jeśli chodzi o większość walut G10. Wyjątek stanowił jedynie funt brytyjski.
Enrique Díaz-Álvarez 28 Oct 2019agnieszkakowalska 23 Oct 2019Enrique Díaz-Álvarez 21 Oct 2019Enrique Díaz-Álvarez 14 Oct 2019Na przestrzeni ostatniego tygodnia rentowności dziesięcioletnich obligacji skarbowych USA spadły o 15 punktów bazowych, do czego przyczyniły się niepokojące odczyt wskaźników nastrojów biznesu. łabe dane o nastrojach wpłynęły również na wzrost oczekiwań względem obniżek stóp procentowych Rezerwy Federalnej. Gorsze warunki utrudniały dolarowi amerykańskiemu kontynuację dotychczasowej aprecjacji.
Enrique Díaz-Álvarez 7 Oct 2019