Najnowszy

Enrique Díaz-Álvarez 9 Mar 2020Jakub Makurat 25 Feb 2020Enrique Díaz-Álvarez 24 Feb 2020Enrique Díaz-Álvarez 17 Feb 2020Miniony tydzień przyniósł umocnienie polskiej waluty w parze z euro. Złotemu sprzyjały sygnały sugerujące stabilizację sytuacji w kontekście koronawirusa, który obecnie stanowi chyba najbardziej trudne do oszacowania ryzyko dla światowej gospodarki.
Enrique Díaz-Álvarez 10 Feb 2020agnieszkakowalska 5 Feb 2020Ebury ma przyjemność zaprosić na nowe wydarzenie biznesowe: konferencję eksportową. Tym razem będziemy w Gdyni i naszą konferencję nazwaliśmy Pomorską, Rozwój sprzedaży zagranicznej wpisany jest w strategię większości polskich firm.
Jakub Makurat 4 Feb 2020Prowadzenie międzynarodowej lub nawet globalnej działalności niesie za sobą wiele korzyści. Można wyszukiwać najlepsze produkty po najkorzystniejszych cenach, posiadać różnorodnych klientów oraz uzyskać dostęp do najlepszych zasobów talentów podczas rekrutacji na całym świecie.
Marta Alvarez 31 Jan 2020W tym tygodniu poznamy istotne dane o aktywności biznesowej w kluczowych gospodarkach. Oprócz tego warto też będzie zwrócić uwagę na spotkanie EBC i konferencję w Davos.
Enrique Díaz-Álvarez 20 Jan 2020Miniony tydzień nie był zbyt dobry dla walut safe haven. Całkiem nieźle radziła sobie natomiast większość kluczowych walut rynków wschodzących. W parze z euro umocnił się również polski złoty.
Enrique Díaz-Álvarez 13 Jan 2020Enrique Díaz-Álvarez 7 Jan 2020Częściowe rozwiązanie istotnych dla rynku kwestii w minionym tygodniu doprowadziło do wzrostu rynkowego apetytu na ryzyko. W kontekście rynku walutowego miniony tydzień był jednym z ciekawszych okresów od dłuższego czasu.
Enrique Díaz-Álvarez 16 Dec 2019Dolar amerykański ma za sobą ciężki okres. W ubiegłym tygodniu waluta Stanów Zjednoczonych osłabiła się w stosunku do głównych walut oraz polskiego złotego.
Enrique Díaz-Álvarez 9 Dec 2019Za nami kolejny tydzień na rynku walutowym. Zobaczmy, które waluty ostatnio radziły sobie lepiej od innych, a które odstawały od reszty.
Enrique Díaz-Álvarez 2 Dec 2019W związku ze Świętem Dziękczynienia w USA amerykańskie giełdy będą zamknięte w czwartek. W piątek z kolei będą działały krócej. Niższa aktywność amerykańskich inwestorów może sprawić, że i ten tydzień dla rynku walutowego będzie stosunkowo spokojny.
Enrique Díaz-Álvarez 25 Nov 2019