Handel Zagraniczny z Wielką Brytanią wobec Brexitu: zmiana zasad, ryzyko kursowe, logistyka
Według obecnie obowiązujących ustaleń 29 marca 2019r. jest Wielka Brytania opuści Unię Europejską. Mimo pojawiających się propozycji uregulowania procesu wyjścia wciąż niepewny jest finalny kształt Brexitu: deal, no deal, drugie referendum, zmiana daty? Niepewność odbija się nie tylko na obywatelach Wielkiej Brytanii, ale również na polskich firmach, które prowadzą działalność handlową z Wyspami.

Pod znakiem zapytania stoi logistyka: dostawy drogą lądową zostaną utrudnione, dlatego brytyjscy kupcy zwiększają wolumeny teraz, a na okres po Brexicie patrzą z niepokojem. Kurs funta również jest bardzo czuły na doniesienia o zasadach wyjścia Wielkiej Brytanii i szacunki scenariusza no deal – jakie działania podejmować, żeby nie stracić, gdy z kontrahentami rozliczamy się w funtach? Jak Brexit wpłynie na inne pary walutowe?

Ebury Polska razem z Brytyjsko-Polską Izbą Handlową i firmą Raben zapraszają na spotkanie z ekspertami, podczas którego będzie okazja do dyskusji na temat głównych wyzwań dla eksporterów, istotnych niezależnie od tego, jak i kiedy brexit dojdzie do skutku: możliwych utrudnień dla przedsiębiorców w związku ze zmianą regulacji, zabezpieczenia biznesu w okresie bardzo zmiennego kursu funta oraz logistyki w handlu z Wielką Brytanią przed Brexitem i po nim.

Program spotkania:

9:30 - 9:45

Przywitanie gości, Brytyjsko-Polska Izba Handlowa

9:45-10:05

Jak zmieni się rzeczywistość prowadzenia biznesu z Wielką Brytanią po 29 marca 2019r.? - Krzysztof Trepczyński, Departament Handlu i Współpracy Międzynarodowej, Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii

10:05-10:25

Ryzyko kursowe wobec Brexit - Jakub Makurat, ekspert firmy Ebury

10:25-10:45

Logistyka z Polski do Wielkiej Brytanii - Krzysztof Łukoszyk, ekspert firmy Raben Logistics Polska

10:45-11:30

Panel z udziałem ekspertów, moderator - Michael Dembiński, Główny Doradca, Brytyjsko-Polska Izba Handlowa

11:30-12:00

Czas na indywidualne rozmowy

13 lutego 2019 | godz: 9:30-12:00
Hotel Regent ul. Belwederska 23A Warszawa

Drukuj