Prognoza walutowa dla dolara, funta, euro oraz jena japońskiego

Enrique Díaz-Álvarez04/Paź/2016Analizy walutowe

W związku ze zbliżającym się końcem roku, w centrum uwagi rynków finansowych znajdują się decyzje kluczowych banków centralnych.

Ton wypowiedzi prezes Rezerwy Federalnej z miesiąca na miesiąc robi się coraz bardziej jastrzębi. Podczas licznych wystąpień, m.in. na dorocznej konferencji Jackson Hole oraz podczas spotkania FED-u we wrześniu Janet Yellen wyraźnie skłania się ku tezie, że jest coraz więcej przesłanek ekonomicznych, które uzasadniałyby podwyżkę stóp.

Mimo to, nie wszystkie z ostatnich opublikowanych danych gospodarczych wspierają w decyzji bank centralny. Najnowszy raport z amerykańskiego rynku pracy był nieco rozczarowujący: w sierpniu utworzonych zostało jedynie 151 tys. miejsc pracy, co jest wynikiem znacznie gorszym niż te z poprzednich dwóch miesięcy, których średnia wyniosła powyżej 270 tys (Wykres 1). Wzrost zarobków nieco zwolnił, a bezrobocie już trzeci miesiąc z rzędu pozostało na niezmienionym poziomie.

Aby otrzymać dostęp do pełnej wersji raportu należy wypełnić poniższy formularz.

 

Drukuj

Autor: Enrique Díaz-Álvarez

Dyrektor ds. Oceny Ryzyka w Ebury. Enrique skupia się na tworzeniu strategicznych rozwiązań mających na celu ochronę finansów przed wahaniami na rynkach walutowych. Regularnie opracowuje analizy walutowe dla agencji Bloomberg.