Kłopoty na chińskiej giełdzie

Kasia Holody08/Sty/2016Wiadomości

Drugi dzień z rzędu euro wzmacnia swoją pozycję wobec dolara i funta, głównie za przyczyną kłopotów na chińskiej giełdzie. Chaos na światowych rynkach spowodowało jednodniowe zamknięcie giełdy papierów wartościowych w Państwie Środka, tuż po tym gdy akcje straciły 7% wartości. W konsekwencji chiński juan kontynuował tendencję spadkową.

Komentarz Enrique Diaz Alvarez, Dyrektora ds. Oceny Ryzyka w Ebury do tych wydarzeń:

‘Pomimo dość dramatycznych spadków na giełdzie w Szanghaju, wpływ na chińską gospodarkę, a także na gospodarkę światową, pozostaje minimalny. W porównaniu z całą gospodarką Chin, rozmiar rynku akcji jest względnie mały. Jedynie 20% krajowych gospodarstw posiada majątek wyrażony w akcjach – w Stanach Zjednoczonych jest to 50%. Także inwestycje nie są często gromadzone za pośrednictwem papierów wartościowych. Rynki walutowe zdają się więc nie być pod zbyt silnym wpływem wiadomości napływających z Dalekiego Wschodu’.

Drukuj

Autor: Kasia Holody

Marketing Executive w Ebury, absolwentka London School of Economics. Na co dzień zajmuje się projektami dotyczącymi strategii, pozycjonowania i zarządzania marką, oraz działaniami promocyjnymi wspierającymi sprzedaż. Zainteresowana nowymi trendami marketingowymi w sektorze finansowym i zagadnienieniami związanymi z budowaniem marki oraz zachowaniem konsumentów.