Ebury rozpoczyna współpracę z British Polish Chamber of Commerce: Brytyjsko – Polską Izbą Handlową

Kasia Holody24/Cze/2015Współpraca z Ebury

Parę tygodni temu Ebury oficjalnie dołączyło do grona firm zrzeszonych z British Polish Chamber of Commerce – (BPCC). Dlaczego tak ważne było dla nas rozpoczęcie współpracy z tą organizacją?

Ebury, jako firma założona w Wielkiej Brytanii i podlegająca prawu i regulacjom w Anglii, świetnie rozumie jak złożone mogą być początki prowadzenia działalności za granicą. Misją BPCC jest łączenie odpowiednich partnerów w celu ułatwienia rozwoju polsko – brytyjskiej współpracy gospodarczej oraz promowanie usług, które upraszczają oraz ułatwiają ten proces. Celem Ebury jest z kolei pomoc w przemyślanym prowadzeniu finansów przez firmy które handlują z zagranicznymi partnerami.

Stosunki gospodarcze Polski i Wielkiej Brytanii nabierają tempa

Gospodarka Wielkiej Brytanii jest siódmą największą gospodarką na świecie i trzecią gospodarką w Europie. Handel z Wyspami oferuję więc ogromne możliwości jeśli chodzi o potencjał tego rynku zbytu. Polska wykorzystuje te szanse: odnotowujemy dodatnie saldo w handlu zagranicznym z Wielką Brytanią, a wzajemna wymiana rozwija się bardzo dynamicznie: na przestrzeni ostatnich piętnastu lat handel ze Zjednoczonym Królestwem wzrósł aż dziesięciokrotnie.

Potwierdzeniem tego trendu są niedawne dane GUS, które wskazują na znakomity wynik eksportowy Polski, co świadczy o konkurencyjności rodzimych producentów. To właśnie nasz eksport jest siłą napędową handlu z Wyspami. Co eksportujemy? Głównie artykuły spożywcze, pojazdy mechaniczne, także urządzenia mechaniczne i meble.

Handel zagraniczny nadal wyzwaniem dla polskich przedsiębiorców

Wymiana handlowa ze Zjednoczony Królestwem może do pewnego stopnia wydawać się jednostronna, jako że nasz eksport znacznie przewyższa import brytyjskich towarów. Jednak w rzeczywistości także dla Brytyjczyków Polska jest atrakcyjnym miejscem do lokowania inwestycji. Niestety, zawiłość polskich przepisów, biurokracja, a także długotrwały proces rejestracji firmy zniechęcają do otwierania działalności gospodarczej na terenie naszego kraju. Problemy te są szczególnym wyzwaniem dla mniejszych i średnich przedsiębiorstw z Wielkiej Brytanii. To właśnie w takich przypadkach usługi BPCC są bezcenne: Izba jest w stanie skojarzyć firmy z odpowiednimi partnerami którzy pomogą lepiej zrozumieć biurokracyjne zawiłości oraz doradzą w praktycznym zrozumieniu problemów z którymi zmagają się firmy.

Ebury docenia cele statutowe BPCC – także nasze rozwiązania pomagają biznesom które rozwijają swoją działalność na rynkach zagranicznych. Pragniemy ułatwiać handel przedsiębiorcom którzy na co dzień zmagają się z wymianą waluty, ryzykiem kursowym oraz przelewami międzynarodowymi. W Ebury wierzymy, iż współpraca z Brytyjsko – Polską Izbą Handlową pomoże w edukacji, lepszym zrozumieniu a także w rozwiązywaniu wielu problemów które napotykają zarówno polscy, jak i brytyjscy przedsiębiorcy.

Aby dowiedzieć się więcej o wydarzeniach organizowanych przez BPCC w których będziemy brać udział, skontaktuj się z nami: info@ebury.pl.

 

Drukuj

Autor: Kasia Holody

Marketing Executive w Ebury, absolwentka London School of Economics. Na co dzień zajmuje się projektami dotyczącymi strategii, pozycjonowania i zarządzania marką, oraz działaniami promocyjnymi wspierającymi sprzedaż. Zainteresowana nowymi trendami marketingowymi w sektorze finansowym i zagadnienieniami związanymi z budowaniem marki oraz zachowaniem konsumentów.