Współpraca z Ebury w praktyce – Jak dbamy o bezpieczeństwo Twoich środków?

Kasia Holody12/Cze/2015Współpraca z Ebury

Naszym priorytetem jest bezpieczeństwo pieniędzy naszych klientów, dlatego gwarancja pewnych i rzetelnych transakcji jest podstawą wszystkich naszych działań. Podlegamy brytyjskim przepisom prawnym, ustawom oraz dyrektywom dotyczącym regulacji na rynku finansowym. Posiadamy najwyższe, światowe standardy zabezpieczeń, a nasi specjaliści dopełniają wszelkich starań aby wszystkie transakcje walutowe odbyły się szybko i sprawnie.

Będąc firmą zarejestrowaną w Wielkiej Brytanii, posiadamy uprawnienia do przeprowadzenia transakcji w całej Unii Europejskiej i podlegamy ścisłej kontroli i nadzorowi finansowemu.

Podlegamy brytyjskiemu Urzędowi ds. Operacji Finansowych

Ebury podlega regulacji Urzędu ds. Operacji Finansowych (Financial Conduct Authority), który jest brytyjskim odpowiednikiem polskiej Komisji Nadzoru Finansowego. Jesteśmy w nim zarejestrowani jako Autoryzowana Instytucja Płatnicza (Authorised Payment Institution). Numer naszej rejestracji to 522933. FCA nadzoruje Ebury pod względem poniższych aspektów:

WYPŁACALNOŚĆ

Ebury posiada zezwolenie Financial Conduct Authority (FCA) w zakresie obrotu pieniężnego. Urząd ten nadzoruje więc naszą adekwatność kapitałową w zakresie prowadzonej działalności.

OCHRONA ŚRODKÓW KLIENTA

Środki naszych klientów umieszczone są na oddzielnych rachunkach bankowych i nigdy nie są deponowane na rachunkach operacyjnych Ebury. Taki sposób przechowywania środków jest zgodny z regulacjami nadzoru finansowego i gwarantuje bezpieczeństwo Twoich pieniędzy. Rachunki rozliczeniowe Ebury w Polsce znajdują się w banku Société Générale.

ZARZĄDZANIE RYZYKIEM OPERACYJNYM

W Ebury ściśle przestrzegamy zasad ładu korporacyjnego i procedur operacyjnych w zakresie przeprowadzanych transakcji. Proces rejestracji klientów oraz wykonywane transakcje są monitorowane w ramach wewnętrznych kontroli operacyjnych i zasad compliance.

Licencja Urzędu Skarbowego i Celnego

Ebury podlega także przepisom prawnym Urzędu Skarbowego i Celnego Jej Królewskiej Mości (HM Revenue and Customs) w Wielkiej Brytanii. Oznacza to, iż jesteśmy odpowiedzialni za dopełnienie wszelkich obowiązków dotyczących przeciwdziałaniu wprowadzaniu do obrotu finansowego wartości majątkowych pochodzących z nielegalnych lub nieujawnionych źródeł (Money Laundering Regulations). Numer naszej licencji to 12570621.

Ochrona danych

Ebury wypełnia obowiązki związane z ochroną danych osobowych, zgodnie z brytyjską ustawą o ochronie danych (Data Protection Act) z 1998 roku. W celach marketingowych i promocyjnych, informujemy naszych klientów o usługach Ebury, pod warunkiem wyrażenia uprzedniej zgody przez klienta na tego typu działania. Nie udostępniamy osobom, ani podmiotom trzecim, informacji na temat naszych klientów.

Europejski paszport

Podlegamy prawu w Wielkiej Brytanii jako Autoryzowana Instytucja Płatnicza. Posiadamy uprawnienia do wykonywania naszych usług we wszystkich krajach Unii Europejskiej (oraz w krajach należących do Europejskiego Obszaru Gospodarczego).

Aby dowiedzieć się więcej o tym jak działamy i na temat powyższych regulacji, skontaktuj się z nami: info@ebury.pl

Drukuj

Autor: Kasia Holody

Marketing Executive w Ebury, absolwentka London School of Economics. Na co dzień zajmuje się projektami dotyczącymi strategii, pozycjonowania i zarządzania marką, oraz działaniami promocyjnymi wspierającymi sprzedaż. Zainteresowana nowymi trendami marketingowymi w sektorze finansowym i zagadnienieniami związanymi z budowaniem marki oraz zachowaniem konsumentów.